Není trvalého štěstí v žádném z předmětů světa.
Je v nás...
– Eduard Tomáš
O mně

Nejsem žádným učitelem nebo někým, kdo by chtěl ostatním říkat, co a jak mají dělat. To ví nejlépe a jedině každý jeden z nás. Snažím se pouze nalézt a poznat něco, co stojí nad naším běžným vnímáním. Prostřednictvím jógy, ale nejen jí. A na této cestě jsem věčným začátečníkem ☺

Ale nebylo tomu tak vždy. Až do svých 33 let jsem si byl životem a jeho průběhem zcela jist a můj pohled byl velmi materialistický. Pak se pozvolna něco změnilo a od té doby vede má cesta jiným směrem.

Józe jsem se začal intenzivně věnovat (také jako asistent v pražské škole Jóga v denním životě) po mnoha letech různých čínských cvičení v roce 2009. Jejím instruktorem jsem od roku 2016, kdy jsem absolvoval příslušné školení klasické jógy a jógové terapie u Českého svazu jógy a následně založil Jógové krůčky. Aktuálně pokračuji ve studiu jógy u České akademie jógy.

Vybraná jógová školení

  • 2018 - Akreditovaný kurz Metodika školení dětské jógy se školáky u České asociace dětské jógy v rozsahu 36 hodin.
  • 2017-2018 - Půlroční kurz cvičitelů jógy 3. třídy u České akademie jógy v rozsahu 110 hodin.
  • 2016-2017 - Roční nástavbové školení jógy se zaměřením na jógovou terapii u Českého svazu jógy v rozsahu 180 hodin.
  • 2015-2016 - Roční akreditovaný vzdělávací program pro pracovní činnost instruktor jógy (školení jógy II. třídy) u Českého svazu jógy v rozsahu 185 hodin.

Vybrané zkušenosti duchovního směru

Spíše jako předmět k případné diskuzi než nějaké doporučení.

Jógové certifikáty

Dávám je sem spíše pro formu a s plným vědomím, že o cvičiteli vlastně nic neříkají. Důležitější než papír je zde více než kde jinde pouze vlastní pravdivá praxe a hloubka poznání.

ČSJ - instruktor jógy II. třídy
ČSJ - nástavbové studium jógové terapie
VOŠ - trenérská licence B
ČAJ - kurz cvičitelů 3. třídy
ČADJ - kurz dětské jógy pro školáky